نویسنده (های) وبلاگ شهرام الف، خبرنگار بدون مرز و با مرز!
آرشیو وبلاگ
      پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی (آدرس پژوهشگاه علوم انسانی # بزرگراه کردستان، نبش خ 64 غربی)
آیت اللهی: 21 مجله علمی پژوهشی داریم نویسنده: شهرام الف، خبرنگار بدون مرز و با مرز! - ۱۳٩٢/٢/٤

 

 

 

دکتر آیت اللهی در کنفرانس خبری:ما به عدالت پژوهشی در حوزه علوم انسانی نیاز داریم

انشست خبری حمیدرضا آیت اللهی، رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با اصحاب رسانه، پیرامون تشریح برنامه های سال جدید این پژوهشگاه و ارائه گزارشی از برنامه های سال گذشته، به همراه اعلام جزئیات در رابطه با کنفرانس بین المللی "جنبش های اسلامی معاصر در اندیشه و عمل، اخوان المسلمین و جنبش های اسلامی همسو" صبح امروز، 3 اردیبهشت ماه، برگزار شد .
رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در ابتدای این نشست، با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در سال گذشته، اظهار کرد: پارسال در حوزه علوم انسانی به توفقیات خوبی رسیدیم از جمله مسئله ایجاد عدالت پژوهشی و دسترسی پژوهشگران عرصه علوم انسانی به جدیترین های حوزه کاری، که طی روال برنامه های کاری پژوهشگاه صورت پذیرفت؛ ضمن آنکه با پرتالی که ایجاد کردیم در واقع ذخیره ای را برای علوم انسانی اسلامی انجام دادیم به گونه ای که روزی 40 هزار نفر از این سایت بازدید دارند .

وی ادامه داد: علوم انسانی اسلامی ایرانی با راه اندازی پرتال یاد شده، در حوزه فضای مجاری بسط و توزیع شد به نحوی که گاها شاهد بودیم که مقاله ای بازدید بیش از دو هزار را به خود اختصاص داده بود که حاکی از تبادل تازه های علوم انسانی میان صاحب نظران در سطح وب بود، به نحوی که در سالی که گذشت اهتمام ما بر مجازی کردن حوزه های مختلف علوم انسانی بود .
دکتر آیت اللهی با اشاره به آثار و فعالیت های پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی بیان کرد: ما 21 مجله علمی پژوهشی داریم، یعنی به طور متوسط می توانم بگویم که هر روز یک ایده جدید در پژوهشگاه منتشر می شود و این توفیق قابل توجهی است، به این معنا که 95 درصد تولیدات علوم انسانی کشور در این پژوهشگاه انجام می شود .
رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی تصریح کرد: تلاش ما در سال جدید بر ورود هر چه به سطح بین المللی است که این مهم از طریق برگزاری کنفرانس ها، سمینارها و انتشار مجلات در خارج از کشور ممکن می شود که در ورد اخیر (مجلات) پیگیر امور مربوط به آن هستیم .
وی ادامه داد: ما تلاش کردیم محفل و پاتوقی را برای اساتید و دانشجویان علوم انسانی ایجاد کنیم که این مهم با ارائه سخنرانی های متعدد، همایش ها و کنفرانس ها صورت گرفت، به نحوی که افراد زیادی از حیطه های مختلف علوم انسانی گرد هم جمع شدند .

 وی در این عنوان کرد: در پژوهشگاه 11 پژوهشکده، 2 مرکز علمی، 55 گروه زیر مجموعه وجود دارد که این ساختار در طول 2 سال اخیر شکل گرفته و خروجی پژوهشکده ها ناظر بر برآوردن نیازهای جامعه است .
وی ابراز کرد: سال گذشته نمایشگاه دائمی کتب علوم انسانی را ایجاد کردیم چراکه خواسته پژوهشگران و دانشجویان بود، بسیاری از این موضوع در رنج بودند که برای یافتن کتاب مورد نظر باید چندین مسیر و کتاب فروشی را بگذرانند و جست وجو کنند، بنابراین نمایشگاه دائمی کتاب ما که شامل آثار 20 انتشارات از جمله دانشگاه تهران، دانشگاه امام صادق(ع) ، بوستان کتاب قم و... سبب شد تا بسیاری بتوانند راحت تر به کتب حوره علوم انسانی دسترسی یابند .
رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با اشاره به برپایی بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: پژوهشگاه در نمایشگاه امسال 200 عنوان کتاب را عرضه می کند .

رئیس پژوهشگاه علوم انسانی  در ادامه با اشاره به فعالیت های پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی گفت: پژوهشگاه در حوزه تحول علمی، تا به حال 2900 مقاله علمی دریافت کرده است که از میان 700 مقاله چاپ شده اند .
آیت اللهی در ادامه به کنفرانس بین المللی "جنبش های اسلامی معاصر در اندیشه و عمل، اخوان المسلمین و جنبش های اسلامی همسو" که به میزبانی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود، اشاره کرد و افزود: امسال در بررسی این نهضت از اخوان المسلمین آغاز کردیم و قصد داریم آنچه را که در کشورهای اسلامی رخ داد، تحلیل کنیم .
بنابر این گزارش، در ادامه این نشست، شهرام یوسفی فر، معاون پژوهشی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در رابطه با این کنفرانس اظهار کرد: هدف پژوهشگاه از برگزاری این کنفرانس، ریشه یابی تغییراتی است که منجر به شکل گیری این وقایع در کشورهای اسلامی شد .
وی یادآور شد: تاکنون 64 مقاله فارسی، به دستمان رسیده است که از میان 33 مورد پذیرفته شده اند ، همچنین 9 عنوان مقاله انگلیسی، 3 عنوان مقاله عربی ارائه شد، ضمن آن که طی برپایی کنفرانس 25 عنوان سخنرانی انجام می شود .

 

 

پژوهشگاه علوم انسانی

 

http://pajoheshgah.persianblog.ir/post/46/

 

وبلاگ پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

 

Institute for Humanities and Cultural Studies

 

 وبلاگ پژوهشگاه علوم انسانی

 

سیستم اتوماسیون تغذیه پژوهشگاه

 

کلیک کنید:

 

http://freserve.ihcs.ac.ir

 پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی+آدرس

آدرس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

آدرس و تلفن پژوهشگاه علوم انسانی - پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات ...

 

 

عناوین مطالب منتشر شده پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

» جدیدترین سخنرانی دکتر تکمیل همایون :: ۱۳٩٢/٢/۱
» رونمایی از 4 کتاب جدید در حوزه مطالعات رسانه :: ۱۳٩٢/۱/٢٩
» بازدید هیئت نخبگان آلمانی از پژوهشگاه :: ۱۳٩٢/۱/٢۴
» پژوهشگاه علوم انسانی :: ۱۳٩٢/۱/۱٧
» رتبه برتر روابط عمومی پژوهشگاه درجشنواره وزارت علوم :: ۱۳٩٢/۱/۱٠
» ترجمه اثر انگلیسی دکتر میری به زبان روسی :: ۱۳٩۱/۱٢/٢۶
» خبرنامه های داخلی پژوهشگاه علوم انسانی :: ۱۳٩۱/۱٢/٢٠
» پژوهشگاه علوم انسانی منتشر کرد :: ۱۳٩۱/۱٢/۱٩
» مناقصه های پژوهشگاه علوم انسانی :: ۱۳٩۱/۱٢/۱۶
» کتاب جدید استاد احد فرامرز قراملکی :: ۱۳٩۱/۱٢/۱۴
» سخنرانی فلسفه دین کانت :: ۱۳٩۱/۱٢/۱۱
» درباره پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی :: ۱۳٩۱/۱٢/٧
» آدرس پژوهشگاه ها :: ۱۳٩۱/۱٢/٧
» آدرس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی :: ۱۳٩۱/۱٢/٧
» گروه فلسفه برای کودکان و نوجوانان(فبک) :: ۱۳٩۱/۱٢/۵
» سیستم اتوماسیون تغذیه پژوهشگاه :: ۱۳٩۱/۱٢/۱
» Institute for Humanities and Cultural Studies :: ۱۳٩۱/۱۱/۳٠
» وبلاگ پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی :: ۱۳٩۱/۱۱/٢٧
» ضرورت حرکت از تاریخ شفاهی... :: ۱۳٩۱/۱۱/٢۳
» حمید رضا آیت اللهی رئیس پژوهشگاه :: ۱۳٩۱/۱۱/٢٢
» لپ‌تاپ و کامپیوترشخصی :: ۱۳٩۱/۱۱/٢٢
» وبلاگ پژوهشگاه علوم انسانی :: ۱۳٩۱/۱۱/٢٢
» پرهیز از ایدئولوژی زدگی در ادبیات :: ۱۳٩۱/۱۱/٢٢
» پژوهشگاه علوم انسانی >> خبر و اطلاعیه :: ۱۳٩۱/۱۱/٢٠
» وبلاگ پژوهشگاه علوم انسانی :: ۱۳٩۱/۱۱/۱۸
» درخشش 2 اثر انتشارات پژوهشگاه در جایزه کتاب سال :: ۱۳٩۱/۱۱/۱۸
» درگذشت خانم فاطمه پیرا :: ۱۳٩۱/۱۱/۱۴
» پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی :: ۱۳٩۱/۱۱/۱۴
» پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی :: ۱۳٩۱/۱۱/۱۴
» آخرین تصاویر پژوهشگاه علوم انسانی :: ۱۳٩۱/۱۱/۱۴
» آرشیو خبرنامه ها پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی :: ۱۳٩۱/۱۱/۱٢
» پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی :: ۱۳٩۱/۱۱/۱۱
» درگذشت خانم فاطمه پیرا، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی
  نظرات ()
مطالب اخیر کتابهای فارسی جدید کتابخانه مرکزی لیست عنوان کتابهای جدید فارسی (سری جدید10 تیر 96) پایگاه داده‌های زبان فارسی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی غم‌انگیزترین نامه یک دختر به بابا گفتگو با سرپرست پژوهشگاه علوم انسانی زنده یاد دکتر صادق آئینه وند نسخه الکتریکی مجموعه انسان و فرهنگ مصاحبه دکتر آیینه وند با مهر روحانی: علوم انسانی باید معظلات اجتماعی را حل کند