نویسنده (های) وبلاگ شهرام الف، خبرنگار بدون مرز و با مرز!
آرشیو وبلاگ
      پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی (آدرس پژوهشگاه علوم انسانی # بزرگراه کردستان، نبش خ 64 غربی)
پرتال جامع علوم انسانی و فلسفه برای کودکان نویسنده: شهرام الف، خبرنگار بدون مرز و با مرز! - ۱۳٩۱/۱٠/۱٠

 

 

 
برگزاری همایش بین المللی فلسفه دین معاصر

به همت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی:

برگزاری همایش بین المللی فلسفه دین معاصر

همایش بین المللی فلسفه دین معاصر با حضور 15 نفر از اساتید خارجی به همراه تعدادی از پژوهشگران و صاحبنظران داخلی با موضوعات استدلال‌های وجود خدا در غرب و شرق، تجربه دینی، تکثرگرایی دینی، الهیات و شر، عقلانیت باورهای دینی، گفتگوی شرق و غرب بر محور دین، مطالعات میان‌فرهنگی و فلسفه دین معاصر، دین و تکنولوژی و جایگاه هنر دینی در فلسفه دین معاصر سوم و چهارم دی ماه در پژوهشگاه علوم انسانی برگزار می شود.

لزوم پرهیز از موازی کاری پژوهشی

رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی ، در گفتگویی با خبر آنلاین، بر لزوم پرهیز از موازی کاری در طرح های پژوهشی تاکیدکرد؛مبنی بر اینکه با ایجاد یک شبکه ارتباطی می توان از صرف هزینه و وقت درمورد آنها جلوگیری کرد و مشکل توزیع علم را در کشور مرتفع نمود.

بازنگاهی به نسبت دین با علوم انسانی

بحث درباره علم دینی و مصادیق آن، از سویی، چالش برانگیز است؛ زیرا فضای نشو و نمای علوم تجربی و معاصر، به طور عمده غیر دینی و گاه ضد دینی بوده و از این رو سخن گفتن از ترکیب یک علم و یک دین شگفت‌انگیز و مناقشه‌آمیز جلوه می‌کند. به همین دلیل برخی از اندیشمندان عرصه‌های مختلف علمی و فلسفی، هر ترکیبی از علم و دین را بی‌درنگ محکوم به بی‌معنایی می‌کنند و مطرود می‌شمارند. بحث علم دینی از سویی دیگر غیرت برانگیز است و این جنبه از مسئله در میان دینداران آشکار می‌شود.


© کل

  نظرات ()
مطالب اخیر کتابهای فارسی جدید کتابخانه مرکزی لیست عنوان کتابهای جدید فارسی (سری جدید10 تیر 96) پایگاه داده‌های زبان فارسی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی غم‌انگیزترین نامه یک دختر به بابا گفتگو با سرپرست پژوهشگاه علوم انسانی زنده یاد دکتر صادق آئینه وند نسخه الکتریکی مجموعه انسان و فرهنگ مصاحبه دکتر آیینه وند با مهر روحانی: علوم انسانی باید معظلات اجتماعی را حل کند