نویسنده (های) وبلاگ شهرام الف، خبرنگار بدون مرز و با مرز!
آرشیو وبلاگ
      پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی (آدرس پژوهشگاه علوم انسانی # بزرگراه کردستان، نبش خ 64 غربی)
آیا یزید مردم کوفه را خرید؟ نویسنده: شهرام الف، خبرنگار بدون مرز و با مرز! - ۱۳٩۳/٧/٢٠

 

دکتر آیینه وند: سندی درباره پرداخت مبلغ مشخص از سوی یزید به خواص وجود ندارد

آیا یزید مردم کوفه را با رقمی میلیاردی خریده بود؟

پاسخ به یک شبهه تاریخی مطرح در شبکه های اجتماعی


 چند کارشناس تاریخ اسلام به یک شبهه تاریخی مطرح شده درباره وضعیت مردم کوفه در زمان به شهادت رسیدن امام حسین(ع) و خریداری شدن دین آنها توسط یزید با مبلغی طلا پاسخ گفته اند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه، اخیرا در شبکه های اجتماعی موضوعی دست به دست می چرخید مبنی بر اینکه «یزید به هر نفر اهل خواص کوفه 30 هزار دینار طلا داد و دین آنان را خرید تا در مقابل امام حسین(ع) به میدان جنگ آیند» در واکنش به این مطلب، برخی کاربران رقم مطرح را معادل حدود 13 میلیارد تومان امروز خوانده و حق را به مردم کوفه می دادند و برخی این مطلب را کذب می دانستند و در نهایت موضوع به شوخی با وقایع تاریخی کشیده شد. صحت این موضوع در گفت وگوی این سایت با چندتن از متخصصان تاریخ اسلام بررسی شده است که در ادامه می خوانید.

استادان تاریخ معتقدند اگر چه مبلغ مورد اشاره در هیچ سند تاریخی وجود ندارد اما تطمیع مردم، سران قبایل و عشایر و سپاهیان از سوی دستگاه یزید برای مقابله با امام حسین (ع) صحت و سند تاریخی دارد.

 


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
افتتاح خانه بیداری اسلامی اصفهان نویسنده: شهرام الف، خبرنگار بدون مرز و با مرز! - ۱۳٩۳/٧/٢٠

افتتاح خانه بیداری اسلامی اصفهان

افتتاح نخستین خانه بیداری اسلامی در اصفهان با گرایش تمدن نوین اسلامی(۸)

آیت‌الله حاج‌آقا نورالله اصفهانی مبتکر اقتصاد مقاومتی

هیجان و شوق زائدالوصف که از ویژگی دین‌خواهی و وطن‌دوستی مردم برمی‌خاست با غرور ملی می‌آمیخت و کالای تولیدشده در وطن را اگر چه کیفیتی برابر با کالای خارجی نداشت ترجیح داده و با افتخار مصرف می‌کردند

 


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
علوم انسانی و اجتماعی کاربردی نویسنده: شهرام الف، خبرنگار بدون مرز و با مرز! - ۱۳٩۳/٧/٦

علوم انسانی و اجتماعی کاربردی

نگاه فناورانه به علوم انسانی با تأسیس پژوهشکده علوم انسانی و اجتماعی کاربردی

علوم انسانی باید گره‌ای را از جامعه باز کند:

نشست مطبوعاتی تأسیس پژوهشکده علوم انسانی و اجتماعی کاربردی صبح امروز مورخ 5 مهرماه 1393 در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با حضور دکتر صادق آیینه وند رئیس پژوهشگاه، سپهر قاضی نوری معاون سیاستگذاری و نظارت راهبردی معاونت علمی و فناوری، دکتر سیّد محمدرضا امیری تهرانی رئیس پژوهشکده علوم انسانی و اجتماعی کاربردی، دکتر حسینعلی قبادی قبادی قائم مقام پژوهشگاه، برگزار شد.

در ابتدای نشست دکتر صادق آیینه‌وند رییس پژوهشگاه در هدف از تاسیس این پژوهشکده گفت: باید به علوم انسانی به چشم فناوری نگریست. هدف پژوهشگاه علوم انسانی از تاسیس این پژوهشکده این است که علوم انسانی در کنار جامعه نشان داده شود و مردم تاثیر علوم انسانی را ببینند. علوم انسانی باید گره‌ای را از جامعه باز کند و به درد جامعه بخورد و ما از امروز به چشم فناوری به علوم انسانی می‌نگریم.

 


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مطالب اخیر کتابهای فارسی جدید کتابخانه مرکزی لیست عنوان کتابهای جدید فارسی (سری جدید10 تیر 96) پایگاه داده‌های زبان فارسی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی غم‌انگیزترین نامه یک دختر به بابا گفتگو با سرپرست پژوهشگاه علوم انسانی زنده یاد دکتر صادق آئینه وند نسخه الکتریکی مجموعه انسان و فرهنگ مصاحبه دکتر آیینه وند با مهر روحانی: علوم انسانی باید معظلات اجتماعی را حل کند